Левски  постигна втора победа в летните си контроли. "Сините" надвиха с 2:1 пред погледа на новото си шефско трио новака в "А" група Монтана. Мачът се игра  на стадион „Искър“ в Самоков

Срещата бе равностойна, като наставникът на Левски Стойчо Стоев използва отново много юноши. Атанас Курдов откри резултата за Левски в самия край на първото полувреме. През втората част опитният Здравко Лазаров успя да изравни за Монтана, преди Илия Димитров да се възползва от грешка на отбраната на Монтана и да донесе успеха за столичани.

Двубоя следихме минута по минута в Gong.bg. Той се разви така:

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 2:1

1:0 Атанас Курдов-45 дузпа, 1:1 Здравко Лазаров 73, 2:1 Илия Димитров 80

1 - Начало на мача.

12 - Балджийски стреля от дистанция, топката минава встрани от вратата на Йоргачевич.

25 - Равностойна игра от началото на двубоя, без сериозни положения.

29 - Опасна флангова атака на Левски. Прохазка подаде на Матадос, който върна към Александров, но негового центриране не беше достатъчно точно.

31 - Първа по-сериозна атака за Левски. Курдов комбинира с Георги Янев, който влезе в пеналта, но опита да преодолее вратаря технично, но Ивайло Василев спаси.

40 - Владислав Мисяк от Левски получи контузия в коляното. Младокът все пак успя да продължи игра.

45 - 1:0 ЗА ЛЕВСКИ. Александров бе спънат в наказателното поле на Монтана и Курдов реализира дузпата.

45 - КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО.

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

50 - Корнер за Монтана. Любенов не избива много добре, но ударът на Минчев изпраща топката в аут.

53 - Удар на Здравко Лазаров, но в аут.

61 - Удар отдалеч на Прохазка, вдясно от вратата на Монтана.

70 - Роман Прохазка направи невероятен пропуск след грешка при разиграването в отбраната на Монтана топката стигна до Прохазка, а вратарят Христо Иванов се беше подхлъзнал. От границата на наказателното поле словакът не успя да порази опразнената врата.

73 - 1:1 Монтана изравни след пробив на Здравко Лазаров и удар в долния десен ъгъл.

78 - Опасна атака за Монтана. Деян Иванов успя да пресече подаване на Атанас Илиев към Здравко Лазаров и предотврати сигурен гол.

80 - 2:1 за Левски. След грешка в отбраната на Монтана, Илия Димитров открадна топката, преодоля вратаря и вкара в опразнената врата.

90 - КРАЙ НА МАЧА - 2:1 ЗА ЛЕВСКИ.

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич /46-Александър Любенов/, Емил Нину /74- Минко Ластерджиев/, Деян Иванов, Александър Александров, Мики Орачев, Роман Прохазка, Радослав Цонев, Георги Янев /46-Стефан Аличков/, Владислав Мисяк /46-Ивайло Найденов/, Лионел Матадос, Атанас Курдов /59- Илия Димитров/. Старши треньор Стойчо Стоев.

МОНТАНА:  Ивайло Василев, Георги Пашов, Иван Михов, Асен Георгиев, Христофор Хубчев, Станислав Генчев,   Георги Ангелов, Сергей Георгиев, Борислав Балджийски, Ерик Почански, Матей Поплатник /През втората част влязоха - Христо Иванов, Иван Минчев, Янко Ангелов, Здравко Лазаров, Йордан Тодоров, Атанас Илиев/Старши треньор Ферарио Спасов.

Главен съдия: Таско Тасков