Автогол на Асен Георгиев в 51-ата минута донесе първата домакинска победа за Черно море този сезон. „Моряците“ надвиха с 1:0 Монтана в мач от шестия кръг, изпъстрен с пропуски и пред двете врати.

Така варненци набраха 8 точки, докато Монтана остава с пет.

Първата опасност възникна пред вратата на Монтана в 7-ата минута. Курьор и Стенио последователно тестваха вратаря Христо Иванов, който парира ударите им. Домакините започнаха отрано да праткикуват висока преса, с която затрудняваха изнасянето на топката от Монтана.

Никола Спасов заложи на рисковата постройка в защита с трима бранители, четирима халфове и трима в атака.

В нападение обаче „моряците“ бяха много остри, стреляха отдалеч, предимно по диагонала. Монтанци обаче не пропускаха възможностите си за контраигра. Свободните пространства, оставени от схемата в отбрана на „моряците“ улесняваха бързите им набези.

В самия край на първото полувреме варненци претендираха за дузпа, но съдията Ангел Ангелов не уважи тази им претенция.

В 51-ата минута това, което Черно море не можа да стори го направиха монтанци. След центриране на Бурабия защитникът Асен Георгиев изпрати неспасяемо с глава топката в мрежата си и варненци поведоха с 1:0 с този автогол.

Сега вече домакините започнаха да изчакват и да играят на контри, докато по-активни станаха футболистите на Ферарио Спасов.

Включването в игра на Здравко Лазаров веднага се усети с един брилянтен извеждащ пас на Електричката, който Сергей Георгиев не можа да оползотвори и да изравни резултата.

Динамичната и двуостра игра продължи. Последваха две изключителни възможности, открили се пред Вилиян Бижев. В първия случай обаче нападателят на Черно море бе спрян от вратаря Христо Иванов, който изби топката в гредата.

В последната секунда Поплатник добута топката във вратата на Черно море, но преди това прозвуча съдийски сигнал за игра с ръка на играча на Монтана и мачът приключи 1:0 за варненци.

ЧЕРНО МОРЕ – МОНТАНА 1:0

1:0 Асен Георгиев 51-автогол

ЧЕРНО МОРЕ: 33 Георги Китанов, 4 Михаил Венков, 6 Мамуту Кулибали, 5 Стефан Станчев, 8 Стенио /90-Марчин Бургхард/, 84 Тодор Паланков, 10 Марк Клок, 21 Мехди Бурабия, 19 Матиа Курьор, 77 Андреас Васев /79-Илиян Неделчев/, 11 Живко Петков /60-Вилиян Бижев//1 Илия Николов, 23 Жиньо, 18 Марчин Бургхард, 3 Даниел Георгиев, 11 Илиян Неделчев, 14 Хуан Мануел Вареа, 20 Вилиян Бижев/ Старши треньор – Никола Спасов.

МОНТАНА: 1 Христо Иванов, 15 Георги Ангелов /61-Алби Дости/, 3 Иван Михов, 5 Асен Георгиев, 17 Георги Пашов, 25 Станислав Генчев, 8 Иван Минчев, 14 Любомир Генчев /60-Здравко Лазаров/, 21 Християн Попов, 22 Сергей Георгиев, 9 Атанас Илиев /33 Ивайло Василев, 26 Йордан Тодоров, 10 Алби Дости, 18 Янко Ангелов, 19 Матей Поплатник /46-Матей Поплатник/, 7 Йордан Георгиев, 77 Здравко Лазаров/ Старши треньор – Ферарио Спасов.