Отборът на Монтана победи с 2:1 Спартак Плевен в петата си контролна среща от лятната предсезонна подготовка и първа на лагера в Правец. Мачът започна с 45 минути по-късно от предвиденото, а причината за това бе, че съдийската бригада от Етрополе закъсня.

Монтанци поведоха още в 4-та минута, като в основата на гола бяха две от новите попълнения в лятната селекция на отбора. Ветеранът Йордан Тодоров проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където от границата на вратарското поле Атанас Илиев засече топката с глава и я изпрати неспасяемо в мрежата.

В 20-та минута плевенчани изравниха, като попадението им също бе с глава. През второто полувреме треньорите и на двата отбора направиха доста смени, като Тодоров бе върнат в отбраната и заигра на обичайния си пост десен бек.

Двама от влезлите в игра след почивката футболисти пък участваха при отбелязването на втория гол за Монтана, който падна две минути преди края на мача. Тогава Иван Минчев центрира от корнер и Сергей Георгиев с прецизен шут донесе победата на завърналия се отново в "А" група северозападен тим.

Монтана първо полувреме: Ивайло Василев, Георги Пашов, Иван Михов, Христофор Хубчев, Асен Георгиев, Станислав Генчев, Йордан Тодоров, Борислав Балджийски, Матей Поплавник, Атанас Илиев, Любомир Генчев.

Монтана второ полувреме: Ивайло Василев, Йордан Тодоров, Иван Михов, Християн Попов, Асен Георгиев, Георги Ангелов, Владимир Мичев, Янко Ангелов, Сергей Георгиев, Иван Минчев, Дамъс.