Новакът в А група Монтана победи втородивизионния ПФК Банско с 3:0. Това бе втора предсезонна контрола за възпитаниците на Ферарио Спасов и първа за отбора от планинския курорт.

Мачът се игра днес преди обяд на терена в хотелски комплекс „Пири“, а първият гол в мача вкара в 10-ата минута неостаряващият Здравко Лазаров, който сам си спечели дузпа и не сбърка от бялата точка.

Втория и третия гол вкараха нови попълнения. В 22-ата минута точен бе Станислав Генчев, а в 82-ата дошлият от Добруджа Атанас Илиев оформи и крайното 3:0.

Мачът бе много открит, двата отбора си удариха по една греда. През първото полувреме това стори Борислав Хазуров за Банско, а през второто словенецът Матей Поплавник, който е на проби също нацели гредата. Той се разписа и преди седмица при равенството на Монтана срещу Омония 2:2 край Благоевград.