Монтана постигна впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2, за да победи Ботев Гълъбово и да стигне до осминафиналите в турнира за Купата на България.

Финалистът от миналата година бе пред угрозата да отпадне, след като Ботев поведе с 2:0, благодарение на голове на Реджеп Халил в 40-а и 50-а минути.

Иван Иванов върна надеждите на гостите с попадение в 59-ата минута, а в 59-ата Петър Атанасов изравни. Победното попадение пък бе дело на Стивън Петков в 74-ата минута.

В голов трилър се превърна и двубоят между Спартак Плевен и Пирин Благоевград, спечелен от "орлетата също с 3:2 след победен гол на Даниел Младенов в 88-ата минута.

След нулево първо полувреме гостите поведоха комфортно с 2:0 с попадения на Ндуе Муйеци в 48-ата и Венцислав Бенгюзов в 60-ата минути.

Крис Гади обаче намали пасива на отбора си в 64-ата минута, а капитанът Иво Иванов от дузпа изравни за 2:2 в 79-ата. Пирин все пак стигна до успеха, благодарение на гола на Младенов.