Отборът на Ботев Враца се наложи над Монтана с 2:0 в домакински двубой от седми кръг в efbet Лига. В последните секунди на първата част Димитър Буров изведе Ботев напред с първото си попадение за врачани, а в 58-ата минута намиращият се в страхотна форма Даниел Генов отбеляза своя пети гол през настоящата кампания.

Lap.bg
15 снимки

Първите минути на срещата преминаха изцяло под ръководството на гостите. В 6-ата минута Янко Ангелов отправи мощен шут към вратата на Красимир Костов, но стражът отрази и опази вратата си от ранно попадение.

Последва страхотен прехвърлящ пас на Тони Тасев към Николай Минков, който оставен напълно свободен, шутира към вратата на Ботев Враца, но Красимир Костов отново се отчете със страхотна проява.

Първият шанс за домакините дойде чак в 25-ата минута и бе напълно пропилян от Аласане Н'Диайе, който не успя да уцели вратата на гостите след удар с глава отблизо.

Доминацията на гостите продължи и в следващите минути. Тони Тасев навлезе в наказателното поле и отправи изстрел, който бе отразен от Красимир Костов. При добавката обаче единствено лявата греда спаси домакините от попадение във вратата им.

Противно на логиката, в последните секунди на първата част домакините откриха резултата. Том отправи перфектен пас към Димитър Буров, който връхлетя в наказателното поле и прониза далечния ъгъл на вратата, пазена от Благой Макенджиев.

След час игра авансът на врачани бе удвоен. Петър Атанасов напредна на скорост в половината на и отправи страхотно подаване към Даниел Генов, чийто удар премина безмилостно покрай Благой Макенджиев.

Малко по-късно Красимир Костов спаси удар с глава на Билал Бари, който овладя центрирането на Николай Минков. Последва удар с глава на Йордан Йорданов, който обаче излезе в аут.

Последните минути на срещата не предложиха нови опасности и срещата завърши при резултат 2:0 за врачани.

Така Ботев Враца достигна до третия си последователен успех в Дербито на Северозапада. Врачани увеличиха актива си на 10 точки и вече са на 7-о място в класирането. Монтана, от своя страна, остава на 9-а позиция с 8 пункта.

Ботев Враца - Монтана   КР 2:0
1:0 Димитър Буров 45+1'
2:0 Даниел Генов 58'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 24. Аласане Н'Диайе, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов (к), 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 8. Педро Лагоа, 10. Петър Атанасов, 88. Уелингтон Брито да Силва

Треньор: Антони Здравков

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 13. Йордан Йорданов, 10. Владимир Айтов, 33. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев (к), 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 9. Билал Бари, 21. Борислав Балджийски, 11. Николай Минков

Треньор: Никола Спасов

Стадион: "Христо Ботев", Враца