ЦСКА 1948 победи Монтана с 2:1 в контролна среща, играна в Правец. И трите попадения паднаха през първата част, когато Беманга пропусна дузпа за тима от Втора лига. За "червените" успехът бе втори в подготовката, след като преди няколко дни отборът се наложи с 1:0 над Арда. В първите две проверки ЦСКА 1948 загуби с 1:2 от Локомотив Пловдив и завършиха 1:1 с Добруджа.

Още в 30- ата минута елитният тим пропусна да открие, следа като Карагарен пусна пас към Талис, чийто шут от границата на наказателното поле излезе в аут. В 10-ата минута Чочев не успя да преодолее вратаря на Монтана -  Васил Симеонов, останал очи в очи с него.  При добавката Антонио Вутов вкара, но страничният съдия вдигна флага за засада.

Логичното се случи в 15-ата минута, когато Симеон Василев нахлу на скорост в наказателното поле и с прехвърлящ удар прати топката във вратата на Монтана за 1:0.

"Червените" продължиха да бъдат по-активният отбор и в 36-ата минута отбелязаха втори гол. Симеонов не можа да улови удар на Вутов и топката отиде към Талис, който не сгреши, макар и от малък ъгъл - 2:0.

Пет минути преди почивката Емил Ценов извърши нарушение в собственото си наказателно поле и реферът  отсъди дузпа. Зад топката застана Беманга, но неговият удар премина високо над напречната греда.

Само минута по-късно обаче Монтана стигна до попадение. След изпълнение на корнер последва удар към вратата на “червените”, който бе избит от вратаря Наумов, но при добавката Никола Борисов бе точен.

В началото на втората част втородивизионният тим вкара и втори гол, но той не бе зачетен заради засада. След направените смени играта се накъса и интересните положения пред вратите се брояха на пръстите на едната ръка. В 74-ата минута Никола Илиев получи добра топка, но не успя да преодолее вратаря на Монтана. Пет минути преди края стражът на ЦСКА 1948 - Генадий Генев спаси удар на Цеков.

Стартовите състави на двата отбора

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 6. Стив Фуртадо, 3. Росен Божинов, 91. Раян Бидунга, 15. Симеон Василев, 21. Емил Ценов, 18. Ивайло Чочев, 7. Талис, 11. Бирсент Карагарен, 20. Антонио Вутов, 8. Педриньо

Монтана: 30. Васил Симеонов, 8. Петър Атанасов, 4. Никола Борисов, 14. Димитър Буров, 23. Антон Тунгаров, 24. Емил Янчев, 16. Кристиян Тасков, 13. Илия Русинов, 20. Кевин Беманга, 9. Филип Енжике, 5. Денис Динев