Лудогорец победи с 1:0 Монтана в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Единствения гол в двубоя вкара Клаудиу Кешеру от дузпа в 73-ата минута. Гостите се защитаваха отлично и дадоха сериозен отпор на шампионите, които пропиляха няколко много изгодни положения пред вратата на сигурния Марио Кирев.

Срещата започна в доста лежерно темпо и изненадващо първият шанс бе за гостите. Стефан Цонков в 6-ата минута отклони топката с глава, но Кахлина внимаваше и изби в корнер. 10 минути по-късно стражът на Монтана Марио Кирев блесна със страхотна намеса, избивайки удар на Каули Оливейра. Невероятен пропуск направи Клаудиу Кешеру в 21-ата минута, след като получи подарък от Давид Кики. Румънецът се озова очи в очи с Кирев, но не успя да го преодолее.

Кирил Десподов блесна в 27-ата минута със страхотен пробив по десния фланг, завършил с хубаво центриране към Кешеру. Капитанът на Лудогорец шутира от движение с десния крак, но покрай вратата. В 40-ата минута Десподов опита интересен удар с глава, който обаче не намери очертанията на вратата. Минута преди почивката Давид Кики намери с дълъг диагонален пас Росен Кръстев пред наказателното поле на Лудогорец. Нападателят обаче се засуети и въпреки подкрепата на Башлиев, атаката не завърши с удар към Кахлина.

Второто полувреме започна с пропуск на шампионите. В 51-ата минута защитникът Оливие Вердон засече с глава отклонена топка след ъглов удар, но и той не намери целта. Последваха няколко смени и в двата отбора, които привидно изравниха играта, въпреки че домакините продължиха да редят атаки към вратата на Кирев.

При една от тях в 73-ата минута Раян Сехаджи влезе неразчетено в краката на Клаудиу Кешеру в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Румънецът се зае с изпълнението и не трепна, за да отрие резулатата - 1:0.

Три минути преди края в игра за Лудогорец се появи Антон Недялков, който получи контузия в коляното в началото на март срещу Царско село.

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 1:0

1:0 Клаудиу Кешеру (73-дузпа)

Лудогорец: 1. Кристиан Кахлина, 22. Джордан Икоко, 21. Драгош Григоре, 82. Иван Йорданов, 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи, 7. Алекс Сантана, 95. Каули Соуса, 88. Вандерсон, 11. Кирил Десподов, 28. Клаудиу Кешеру (к)

Треньор Валдас Дамбраускас

Монтана: 1. Марио Кирев, 25. Александър Башлиев, 13. Йордан Йорданов, 33. Стефан Цонков, 5. Раян Сенхаджи, 24. Давид Кики, 10. Владимир Айтов, 4. Радослав Терзиев, 23. Сергей Георгиев (к), 6. Янко Ангелов, 19. Росен  Кръстев