С изключителен снежен трилър приключи 15-ия рунд от родната efbet Лига. В сериозния сняг, изсипал се над стадион „Огосота” в Монтана Царско село надви с 4:3 над монтанчани в мач изпълнен с всякакви премеждия. Срещата започна в 17,30 часа, но завърши в 20,15, след като втората част се забави с повече от един час вследствие на силния сняг, който се изваля над северозападния град в България.

Иначе, „царете” поведоха с два гола през първата част, след като Александър Башлиев си вкара автогол в 31-ата минута, а Стефан Христов удвои пет по-късно. После дойде дългата пауза заради снега, но три минути след подновяването Билал Бари намали на 1:2, а в 64-ата гостите си вкараха нелеп автогол чрез Антонио Георгиев.

Царско село обаче не се стъписа, даже напротив и потърси нови голове, които дойдоха. В 67-ата Дилан Мартенс отправи мощен удар от ждроб на заснежения терен и матира Марин Орлинов, а в 83-ата Мартин Кавдански направи резултата 4:2 на „Огоста”, а резервата Владимир Айтов оформи крайния резултат след прецизен изстрел с десния крак в 93-ата минута. Това е първа победа за отбора на Любослав Пенев в efbet Лига от октомври месец насам, като на 2-и октомври столичани за последно победиха Черно море с 1:0 у дома.

22 снимки

Още в петата минута имаше шанс за Царско село да открие резултата. Марин Орлинов изпусна да хване топката при удар от гостите, след което тя отиде в Андерсон Кордейро, който шутира с левия крак от воле, но този път стражът на Монтана се намеси добре. В рамките на две минути, между 21-и и 22-а, Борислав Балджийски на дваж пъти опита да застраши вратата на Пласи, но комично.

В 31-ата минута "царете" поведоха в резултата. Лъчезар Балтанов центрира от корнер на близката греда, а бранителят на Монтана Башлиев насочи с глава към своята врата и направи безпомощен вратаря си.

Гостите удвоиха актива си, след като Стефан Христов бе изведен зад отбраната на Монтана с дълъг пас. Христов финтира встрани Орлинов и прокара топката край него, за да покачи преднината на гостите. Впечатление през първата част направи четирите пъти, в които тимът от Монтана поиска да изпълни дузпа, но и четирите падания бяха доста жалки, за да може Георги Кабаков да отсъди наказателен удар за домакините.

Втората част не започна навреме, като снеговалежът над Монтана покри целия терен на "Огоста", а домакините започнаха да търсят червена боя, за да очертаят линиите, които не се виждат и срещата е под въпрос. Все пак домакините се постараха и очертаха терена, а второто полувреме се поднови.

Само три минути след старта му монтанчани намалиха пасива си. Тогава топката бе изритана силно напред, а Иван Бандаловски не прецени летежа ѝ, след което Сергей Георгиев отклони с глава към Билал Бари, а марокенцът с финес с десния крак прати топката във вратата на Джони Пласид.

В 55-ата Тони Тасев тества рефлексите на Джони Пласид от фаул, но хаитянинът улови кълбото на заснежения терен. Домакините изравниха резултата, след като Царско село си вкара нелеп автогол в 64-ата минута. Топката бе центрирана отляво в наказателното поле на гостите, а Мартин Кавдански понечи да я изчисти, но го стори в крака на съотборника си - Антонио Георгиев, който продължи кълбото в столичната врата.

Гостите отново излязоха напред в резултата минути след изравняването. Антонио Георгиев се справи във въздушно единоборство в наказателното поле на Монтана и върна топката за Дилан Мартенс. Той стреля от ждроп с все сила и поведе отново "царете" напред.

В 77-ата минута пък  вратарят на Царско село Джони Пласид се намеси решаващо, след като спря топката точно пред голлинията си след разбъркване и удар в неговото наказателно поле.  Гостите от София реализираха четвърти гол след серия от рикошети в 83-ата след изпълнение на ъглов удар. В крайна сметка топката стигна до ​Мартин Кавдански, който стреля с десния крак край Орлинов и направи резултата 4:2.

В добавеното време на срещата домакините върнаха един гол. Това стана след серия от разбърквания в наказателното поле на гостите и с прецизен удар резервата Владимир Айтов матира Пласид, но за повече време нямаше.

FT/ МОНТАНА - ЦАРСКО СЕЛО 3:4

0:1 Александър Башлиев (31-автогол)

0:2 Стефан Христов (35)

1:2 Билал Бари (49)

2:2 Антонио Георгиев (64-автогол)

2:3 Дилан Мартенс (66)

2:4 Мартин Кавдански (84)

3:4 Владимир Айтов (90+3)