Българският шампион Лудогорец се класира за ½-финалите на турнира за SESAME Купа на България по безапелационен начин, след като разби с 5:0 на своя „Хювефарма Арена“ отбора на Монтана. Тимът от Втора лига бе домакин, но заради ремонтни дейности на „Огоста”, двубоят се проведе в Разград.

Иначе „орлите“ бяха пълни господари на терена и откриха резултата чрез Доминик Янков още в петата, а новото попълнение Матиас Тисера удвои в 16-ата минута с дебютния си гол за тима. Отново Тисера оформи класиката в 34-ата, а в добавеното време на първата част Янков вкара четвърти гол след страхотно изпълнeние. Каули Оливейра пък оформи крайния резултат в 79-ата минута.

Разградчани изпуснаха още няколко отлични ситуации, с които резултата можеше да набъбне още повече. Така тимът на Анте Шимунджа вече очаква своя съперник на ½-финалите, а жребият за тази фаза на турнира ще бъде в петък.

Антон Узунов
22 снимки

Треньорът на „орлите” Анте Шимунджа бе направил някои промени в своя състав, като новата звезда в атака Матиас Тисера стартира като титуляр за първи път. На вратата пък застана друго ново попълнение – Симон Слуга. В игра след дълго отсъствие се завърна Вандерсон, а титуляри бяха още Рик Джонатан и младият защитник Тихомир Димитров. За разградчани срещата пропуснаха Спас Делев, който е наказан, докато Кирил Десподов остана резерва. Заради контузии не играха Антон Недялков и Шакил Пинас.

Символичните гости откриха резултата още с първата си опасна атака в петата минута. Бернард Текпетей получи топката отдясно и напредна на скорост към наказателното поле, след което опита да центрира. Топката попадна право в Алекс Тодоров, който обаче сгреши фатално и не успя да отиграе по най-добрия начин, като предостави кълбото на крака Доминк Янков, а българският национал не остави шансове на вратаря Петър Петров от около точката за дузпа – 0:1.

В следващите минути Монтана опита няколко атаки, които обаче не доведоха до нещо опасно пред вратата на Симон Слуга.

Лудогорец обаче бързо удвои резултата в 16-ата минута. Жан Карничник получи отляво, след което Доминик Янков заходи зад гърба му и получи топката. Авторът на първото попадение днес намери по отличен начин новото попълнение Матиас Тисера, който си нагласи топката на десния крак и с чудесен удар намери долния ляв ъгъл на Петров – 0:2.

Минута след втория гол "орлите" можеха бързо да направят резултата класически. Сисиньо центрира отдясно в наказателното поле, където Тисера засече с глава на далечната греда, но уцели право в тялото вратаря Петров.

В 26-ата минута се наложи да бъде извършена принудителна смяна в тима на Монтана. Виктор Стойков замени получилия травма Владимир Айтов.

Третото попадение обаче не закъсня и падна в 34-ата минута. Тогава Рик Джонатан не остави никакви шансове на Стоян Предев с множество финтове отляво на наказателното поле и след това центрира успоредно на голлинията, а Тисера протегна крак на около метър и половина от вратата и реализира за 0:3.

В 44-ата минута пред Вандерсон се откри страхотна възможност за нов гол, след като получи пред накателното поле и нанесе мощен удар, който обаче беше отразен от Петров.

До почивката обаче Лудогорец не пропусна да реализира и четвърто попадение. В първата минута от добавеното време Текпетей задържа добре топката отляво и комбинира с Рик към вътрешеността. Бразилецът пък продължи за Доминик Янков, който от около 25 метра нанесе истински снаряд и заби топката в горния ляв ъгъл на Петров.

Първата ситуация за втората част дойде в 54-ата минута, когато Текпетей получи възможност да обстрелва вратата на символичните домакини, след като монтанци не успяха да изчистят по най-добрия начин топката след центриране отляво на далечната греда, но ударът на ганаеца попадна в ръцете на Петров.

Минута след това Лудогорец имаше нов отличен шанс за пето попадение. Вандерсон се измъкна отлично на десния фланг и напредна към наказателното поле, след което центрира ниско по тревата, а от около точката за дузпа Рик Джонатан направи голям пропуск, след като стреля над напречната греда.

Монтана получи прекрасна възможност за почетен гол в 56-ата минута, след като Тихомир Димитров не се ориентира по най-добрия начин след изпълнение на тъч в половината на „орлите“, което позволи на Борислав Дамянов да му открадне топката, напредна към наказателното поле и опита да изненада излезлия напред Симон Слуга, но стреля покрай лявата греда на хърватския национал.

Ivan Ivanov / LAP.bg
25 снимки

След час игра Вандерсон опита удар от въздуха отдясно в наказателното поле, но над вратата.

В 64-ата минута Матиас Тисера получи извеждащо подаване в половината на Монтана, надбяга Йордан Йорданов, влез отляво в наказателното поле и стреля с левия крак към далечния ъгъл в търсене на своя хеттрик, но Петров улови.

Две минути по-късно Лудогорец пропиля нова възможност за пети гол. Текпетей изведе по левия фланг Рик Джонатан, който премина покрай Даниел Стоянов без проблем, влезе в наказателното поле и нанесе удар от малък ъгъл, но покрай далечната греда.

В 76-ата минута резервата Каули Оливейра получи пред наказателното поле, след което изведе отляво Янков, който стреля по диагонала към далечния ъгъл, но покрай гредата.

Три минути след това петият гол стана факт. Тисера беше изведен от Алекс Сантана с дълъг пас отдясно, а аржентинецът напредна, влезе в наказателното поле, след което предостави топката на Каули Оливейра, който се разписа на празна врата за крайното 0:5.

FT | МОНТАНА – ЛУДОГОРЕЦ  0:5

0:1 Доминик Янков 5'

0:2 Матиас Тисера 16'

0:3 Матиас Тисера 34'

0:4 Доминик Янков 45+1'

0:5 Каули Оливейра 79'