Боби Цонев вкара два гола за победата с 3:0 на Берое в Ловеч срещу опашкаря Монтана. Той се разписа след почивката, а в края и Мапуку стори същото за трите точки на старозагорци.

Берое дели 7-8 място с Ботев с 32 точки, докато Монтана остава на аутсайдерската позиция с 12 пункта.

Монтана и Берое изиграха доста скучно първо полувреме. От него като спомен у малцината зрители ще остане съвсем малко. Ударът на Карачанаков от фаул встрани от наказателното поле и добрата изява на вратаря на Монтана Корин Миид, който внимаваше и изби в корнер. Контузията на Бамба и принудителната му смяна с Марко Яколич в състава на условните домакини. Толкова!

Монтанци бяха малко по-активният тим на терена до почивката, но така или иначе нито те, нито съперникът им успяха да се харесат на зрителите. А нулевото равенство бе най-логичният резултат...

Монтана - Берое 0:3

източник: beroe.bg

Играта малко живна след почивката и това се оказа достатъчно, за да падне гол.

В 48-ата минута Сергей Георгиев уцели външната страна на мрежата на вратата на Берое.

Беройци отвърнаха с хубав пробив на Салмикиви отляво в 51-ата минута, финландецът върна топката към Борислав Цонев, но ударът му бе блокиран.

Две минути след това Борислав Цонев стреля, вратарят спаси, но Цонев се намеси отново и довкара топката във вратата на Монтана за 0:1.

Пак Боби Цонев реализира втория гол. Той бе забравен от монтанци в наказателното им поле и отигра от въздуха топката, за да я изпрати в мрежата за 0:2 в 71-ата минута. Цонев не бе вкарвал в официален мач от септември 2015 година, но днес бе неговият ден.

Хубаво се прояви Корин Миид, който парира силен удар на Мапуку и предотврати трети гол във вратата си в 79-ата минута.

В 86-ата имнута колективна грешка на вратар и защита на Монтана позволи на Жуниор Мапуку отблизо и необезпокояван да направи резултата 0:3.

МОНТАНА – БЕРОЕ 0:3

0:1 Борислав Цонев 53, 0:2 Борислав Цонев 71, 0:3 Жуниор Мапуку 86

МОНТАНА: 12 Корин Миид, 24 Сантяго Вилафане, 3 Иван Михов, 29 Диаросуба Бамба /30-Марко Яколич/, 5 Бирахим Сар, 21 Даниел Гаджев /46-Антони Иванов/, 25 Костадин Дяков, 22 Сергей Георгиев, 7 Даниел Генов, 10 Петър Атанасов, 11 Андреас Васев /Резерви: 33 Неманя Счекич, 77, Небойша Иванчевич, 2 Марко Яколич, 26 Джордже Ивеля, 9 Атанас Илиев, , 4 Антони Иванов, 17 Блажо Игуманович/ Старши треньор – Атанас Джамбазки

БЕРОЕ: 12 Душан Перниш, 4 Кохей Като, 6 Иво Иванов, 7 Мартин Райнов, 10 Жуниор Макуку, 14 Георги Божилов /46-Виле Салмикиви/, 17 Антон Карачанаков /65-Атанас Зехиров/, 19 Пламен Тенев, 21 Венцислав Василев, 23 Борислав Цонев, 28 Веселин Пенев /Резерви: 1 Михаил Михайлов, 5 Асен Георгиев, 11 Виле Салмикиви, 15 Георги Динков, 18 Атанас Зехиров, 24 Матеас Делич, 91 Ерик Почански/ Старши треньор – Ферарио Спасов.