ЦСКА победи с 2:1 Монтана в мача от 24-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион „Българска Армия“. По този начин „червените“ се завърнаха на победния път, след като в предния кръг загубиха от Левски. Головете за столичани вкараха Кевин Меркадо и Кирил Десподов. Футболистите на Стамен Белчев направиха много пропукси, което накрая можеше да им струва скъпо, но играчите на Монтана стигнаха само до почетен гол дело на Петър Атанасов.

Първата опасност в мача бе в 11-та минута пред вратата на Георги Китанов. След центриране от корнер в наказателното поле на ЦСКА, Бамба стреля с глава, но Кирил Десподов успя да избие топката в корнер. В 21-та минута Бирахим Сар отправи хубав удар от дистанция, но Георги Китанов успя да избие в корнер.

ЦСКА поведе с 1:0 в 28-та минута, когато Густаво Кулма подаде към Кирил Десподов. Той пусна отличен пас към Кевин Меркадо, който отблизо не пропусна да вкара във вратата на Евгени Александров.

Густаво Кулма стреля от границата на наказателното поле на Монтана в 37-та минута, но Евгени Александров улови.

ЦСКА удвои своята преднина в 39-та минута, когато Рубен Пинто пусна перфектен извеждащ пас към Густаво Кулма, който се озова сам срещу Евгени Александров, след което го прехвърли и продължи към Кирил Десподов, а той отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Андреас Васев центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА в 44-та минута, където Бамба стреля с глава, но Георги Китанов успя да спаси.

Давид Симао пусна перфектен извеждащ пас в 45-та минута към Станислав Манолев, който излезе сам очи в очи срещу Александров и стреля, но над напречната греда.

Кевин Кубемба се пребори добре за топката в 49-та минута, след което стреля, но над напречната греда.

Андреас Васев центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА в 51-та минута, след което Бамба стреля с глава, но встрани от вратата на Китанов.

ЦСКА пропусна невероятна възможност да реализира трети гол в 57-та минута, когато Антон Недялков подаде към Густаво Кулма, който продължи към Десподов, който излезе сам срещу Александров, но вратарят отрази удара му.

Кевин Меркадо центрира в наказателното поле на Монтана в 69-та минута, след което Густаво Кулма стреля с глава, но неточно.

ЦСКА организира много добра атака в 72-та минута, когато Давид Симао пусна отличен пас към Кевин Кубемба, който остана сам срещу Евгени Александров и стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Монтана.

Рубен Пинто отправи хубав далечен удар в 80-та минута, но Александров успя да спаси.

Монтана успя да вкара почетен гол в 88-та минута, когато Петър Атанасов получи отличен извеждащ пас и изскочи сам срещу Георги Китанов, след което не пропусна да вкара.

В добавеното време на срещата Кубемба подаде много добре към Кулма, който стреля, но Александров успя да спаси.

В заключителните секунди на срещата Станислав Манолев падна в наказателното поле на Монтана след съприкосновение с Иван Михов, но съдията Станислав Ставров прецени, че няма основание да свири дузпа.

След този успех ЦСКА остава на трето място с 45 точки, докато Монтана е последен с 12.

ЦСКА - Монтана 2:1

1:0 Кевин Меркадо 28'

2:0 Кирил Десподов 39'

2:1 Петър Атанасов 87'

ЦСКА: 12. Георги Китанов – 11. Станислав Манолев, 5. Рафаел Перес, 14. Николай Бодуров, 3. Антон Недялков – 6. Рубен Пинто, 17. Давид Симао – 19. Кирил Десподов, 26. Густаво Кулма, 7. Кевин Меркадо – 8. Кевин Кубемба

Монтана: 1. Евгени Александров – 24. Сантиаго Вияфане, 3. Иван Михов, 29. Диарасоуба Бамба, 17.  Блажо Игуманович – 21. Даниел Гаджев, 25. Костадин Дяков – 22. Сергей Георгиев, 5. Бирахим Сар, 11. Андреас Васев – 9. Атанас Илиев