При първия мач за Монтана под ръководстовтото на новия наставник Атанас Атанасов - Орела, тимът се наложи над Ботев Пловдив с 2:1 в среща от 30-ия кръг на Първа лига (втора осмица). Точни за домакините бяха Стивън Петков в 16-ата минута и Петър Атанасов в 22-ата, а Омар Косоко отбеляза почетното попадение за "канарчетата" в добавеното време на двубоя.

Монтана диктуваше играта през първото полувреме. Натискът на домакините даде резултат в 16-ата минута, след като Васев нахлу отляво и после центрира в наказателното поле. Чворович остана под топката, а Петков даде аванс за тима си отблизо с глава.

Шест минути по-късно Монтана вече водеше с 2:0. Трима от футболистите на Ботев не успяха да спрат рейда на Атанасов. Генев опита да изчисти със шпагат в краката на футболиста на Монтана, но топката остана в негово притежание. Така Атанасов остана сам срещу Чворович и не сбърка, удвоявайки за домакините.

Най-чистото положение за Ботев бе в 27-ата минута, когато Виана излезе на стрелкова позиция сам срещу Александров, но вратарят не трепна и отрази удара.

Във втората част играчите на Ботев се активизираха. В 57-ата минута влезлият като резерва Омар Косоко нахлу в наказателното поле, но там добра намеса на Бамба не допусна да бъде отправен изстрел към Александров.

Пет минути по-късно Виана пропиля страхотна възможност да върне “канарчетата” в мача. Косоко изведе бразилеца в наказателното поле, но той разочарова с удара си в страни от дясната греда.

В 69-ата минута неприятна ситуация споходи домакините. Голмайсторът на Монтана Стивън Петков се контузи и се наложи да напусне терена.

До края на двубоя гостите продължиха да нападат, което даде резултат, но чак в добавеното време на срещата. Бирахим Сар загуби топката от Косоко, който отбеляза почетното попадение за “канарчетата” от малък ъгъл.

Победата донесе трите точки за домакините, но тимът на Монтана продължава да е в зоната на изпадане. Възпитаниците на Атанас Атанасов са на последното четвърто място в Група А с 15 точки. Ботев пък е на първото с 41.

Монтана: 1 Евгени Александров, 3 Иван Михов, 29 Диарасуба Бамба, 5 Бирахим Сар, 24 Сантяго Вилафане, 4 Антони Иванов, 25 Костадин Дяков, 22 Сергей Георгиев, 11 Андреас Васев, 10 Петър Атанасов, 16 Стивън Петков

Ботев Пд: 99 Иван Чворович, 2 Цветомир Панов, 18 Радослав Терзиев, 4 Виктор Генев, 24 Лазар Марин, 10 Серкан Юсеин, 17 Лъчезар Балтанов, 7 Фелипе Бризола, 8 Тодор Неделев, 9 Фернандо Виана, 39 Антонио Вутов