Нефтохимик спечели с 3:1 гостуването на Монтана на градския стадион в Ловеч в първия плейоф за оставане в Първа лига. Бургазлии тотално надиграха своя съперник и взеха повече от добър аванс преди реванша, който е в началото на следващата седмица на стадион „Лазур“. ​

Бургазлии влязоха по-добре в мача и имаха превес в началните минути, от който се възползваха в пълна степен. Футболистите на Христо Янев решиха изхода на срещата само в рамките на четири минути. Костадин Хазуров реализира отсъдената дузпа за Нефтохимик в 16-та минута, а Владислав Романов удвои преднината на гостите в 20-та минута.

Йордан Йорданов стреля от фаул в 3-та минута, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Яни Пехливанов стреля от въздуха от дистанция в 9-та минута, но топката срещна напречната греда на вратата на Корин Брокс.

Съдията Георги Кабаков свири дузпа за Нефтохимик в 15-та минута. Ангел Грънчов пусна перфектен дълъг извеждащ пас към Костадин Хазуров, който изскочи сам срещу Корин Брокс, след което пусна топката покрай него, а вратарят на Монтана фаулира нападателя и Кабаков посочи бялата точка. Също така показа и жълт картон на Корин Брокс. Нефтохимик поведе в резултата в 16-та минута, след като Костадин Хазуров реализира наказателния удар. Нападателят изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Корин Брокс.

Нефтохимик удвои своята преднина в 20-та минута, когато Хазуров пусна перфектен пас към Романов, който изскочи сам срещу Корин Брокс и много хубаво го прехвърли и изпрати топката във вратата на Монтана.

Нефтохимик направи нов много сериозен пропуск в 28-та минута, когато Яни Пехливанов отне топката от Костадин Дяков, след което пусна към Костадин Хазуров, който излезе сам срещу Корин Брокс. Нападателят стреля, но вратарят спаси. След това при добавката ударът на Владислав Романов бе блокиран.

Пред Нефтохимик се откри нова добра възможност в 50-та минута, когато Костадин Хазуров получи добър извеждащ пас, но не успя да си поведе добре топката и я подари в ръцете на Корин Брокс Миид.

Нефтохимик поведе с 3:0 в 55-та минута, когато Иван Вълчанов подаде към Костадин Хазуров, който с премерен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Корин Брокс.

Нефтохимик продължи да доминира и в 57-та минута Иван Вълчанов центрира от корнер в наказателното поле на Монтана, след което Георги Хашев отблизо пропусна да вкара в опразнената глава, а след удара му с глава топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Антони Иванов се опита да изненада Янко Георгиев с далечен удар в 70-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Монтана отбеляза почетно попадение в срещата в 90-та минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Нефтохимик, Янко Георгиев излезе, но изби топката право в краката на Петър Атанасов, който много технично изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Георгиев.

Реваншът в Бургас е на 22 май (понеделник).

Монтана: 12. Корин Брокс Миид – 3. Иван Михов (к), 5. Бирахим Сар, 29. Диарасоуба Бамба, 24. Сантиаго Вияфане – 25. Костадин Дяков, 4. Антони Иванов – 11. Андреас Васев, 10. Петър Атанасов, 7. Даниел Генов – 28. Саер Сене

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев – 2. Костадин Велков, 20. Яни Пехливанов, 25. Ангел Грънчов, 17. Ранди Онуоха – 13. Йордан Йорданов, 3. Георги Хашев – 7. Иван Вълчанов, 10. Галин Иванов, 11. Владислав Романов – 24. Костадин Хазуров