Никаква изненада не видяхме при изиграването на отложения от 17-ия кръг мач на старта на футболната 2017 година у нас. Лудогорец спечели очаквано, логично и сравнително леко с 4:0 срещу аутсайдера в шампионата в двубоя, изигран на Националния стадион „Васил Левски“.

Два гола вкара Марселиньо, по един в двете полувремена.После точни бяха още Вандерсон и Кафу, за да оформят убедителния успех на „орлите“.

Така Лудогорец отново дръпна със 7 точки на върха, набра 50 и води пред втория Левски. Монтана си остана последен с 9 точки.

А това бе и генералната репетиция за шампионите преди домакинството срещу ФК Копенхаген в Лига Европа идния четвъртък, отново на „Васил Левски“.

В състава на Монтана имаше четирима нови футболисти, както и доста нови имена сред резервите. Вратарят Неманя Счекич, а още Марко Яколич, Даниел Гаджев и Блажо Игуменович са сред титулярите. Игуменович между другото е играл за Младост Подгорица и в двата мача срещу Лудогорец в евротурнирите миналото лято.

Първата реална опасност в мача създаде Лудогорец в 15-ата минута. Кафу нахлу в наказателното поле и стреля по диагонал, топката мина на сантиметри от вратата на Монтана.

Веднага последва втори пропуск на Кафу. Марселиньо отне топката и изведе Кафу, който обаче не успя да преодолее вратаря Счекич.

Монтана репликира чрез Сергей Георгиев при едно разбъркване в пеналта на Лудогорец, но ударът му беше неточен.

Последваха минути, през които Лудогорец се задоволяваше само с териториален превес, без обаче да тревожи сериозно солидно стоящия в отбрана тим на Монтана.

В самия край на първото полувреме обаче Лудогорец поведе. Минев центрира към наказателното поле, намери там Марселиньо и той с диагонален удар уцели долния десен ъгъл на вратата на Монтана за 0:1 в 45-ата минута.

Второто полувреме започна с трети пропуск на Кафу. От чиста позиция той изпрати топката покрай десния стълб на вратата на Монтана.

После и Монтана показа зъби. При меле след корнер пред вратата на Лудогорец се стигна до удар на Бамба и рикошет. След него топката излезе в нов корнер за Монтана.

Перфектна контра трима на един обаче приключи спора окончателно в полза на шампионите. В 62-ата минута се случи това, а Вандерсон неегоистично намери Марселиньо и той на празна врата вкара втория си гол в мача – 0:2.

Последваха и нокаутиращите удари от страна на Лудогорец. Вандерсон бе намерен на празна врата и просто чукна топката за 0:3 в 79-ата минута.

После пък Вандерсон асистира на Дафу, който с техничен удар вкара четвъртия гол – 0:4.

Нищо изненадващо. Далеч по-силният Лудоголец спечели с разлика от четири гола.

МОНТАНА – ЛУДОГОРЕЦ 0:4

0:1 Марселиньо 45, 0:2 Марселиньо 62, 0:3 Вандерсон 79, 0:4 Джонатан Кафу 82

МОНТАНА: 33 Неманя Счекич, 2 Марко Яколич, 3 Иван Михов, 11 Андреас Васев /63-Антони Иванов/, 29 Диаросуба Бамба, 21 Даниел Гаджев, 17 Блажо Игуманович, 7 Даниел Генов, 22 Сергей Георгиев /56-Петър Атанасов/, 16 Стивън Петков, 9 Атанас Илиев /Резерви: 12 Корин Брокс Миид, 4 Антони Иванов, 10 Петър Атанасов, 5 Бирахим Сар, 26 Джордже Ивеля, 25 Костадин Дяков,77 Небойша Иванчевич/ Старши треньор – Атанас Джамбазки

ЛУДОГОРЕЦ: 21 Владислав Стоянов, 25 Йордан Минев /83-Лукас Саша/, 4 Сисиньо, 27 Козмин Моци, 5 Хосе Луис Паломино, 18 Светослав Дяков, 12 Абел Анисе /81-Густаво Кампаняро/, 88 Вандерсон, 22 Джонатан Кафу, 92 Джоди Лукоки, 84 Марселиньо /Резерви: Ренан дос Сантос, 19 Александър Василев, 10 Густаво Кампаняро, 8 Лукас Саша, 11 Жуниор Кишада, 93 Върджил Мисиджан, 28 Клаудиу Кешеру/ Старши треньор - Георги Дерменджиев