Монтана победи с 2:1 казахстанския Атирау в първата си контрола по време на лагера в Алания. Точни за втородивизионния български тим бяха Сергей Георгиев и Мирослав Антонов от дузпа.

Георгиев откри резултата в 25-ата минута, след като бе изведен от Николай Цветков зад гърба на отбраната на Атирау.

Казахстанците стигнаха до изравняването в 62-рата минута, но в 83-тата Монтана получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Йордан Йорданов. Точен от наказателния удар бе Мирослав Антонов. Две минути по-късно Атирау също получи право да изпълни дузпа, но тя бе спасена от вратаря Орлин Маринов.

Следващата проверка на Монтана е в събота срещу арменския Пюник.

Състав: Монтана: Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов, Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Тони Тасев, Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Николай Цветков, Сергей Георгиев (резерви: Орлин Маринов, Владимир Айтов, Румен Трифонов, Никола Гавов, Мирослав Антонов, Владислав Мисяк, Борислав Дамянов, Стефан Каменов, Владислав Цеков)/БТА