Арда Кърджали постигна много важна победа с 2:0 в дербито на 24-ия кръг от Втора лига срещу Монтана. По този начин Арда запази шансовете си за класиране в тройката и участие в решаващите плейофи за промоция в Първа лига.

Иван Коконов центрира остро в наказателното поле на Монтана в 17-та минута, но ударът му бе отразен от вратаря Ивайло Василев.

Василев се наложи отново да се намесва в 38-та минута след удара с глава на Румен Сандев.

В първата минута на добавеното време на първата част, пред Румен Сандев се откри нова страхотна възможност, но ударът му бе отразен от Ивайло Василев.

Съдията Радослав Гидженов свири дузпа за Арда в 49-та минута за нарушение на Галин Ташев срещу Венцислав Христов.

Наказателният удар бе реализиран именно от Христов, който излъга Василев и прати топката в десния му ъгъл.

Арда успя да удвои своята преднина в 54-та минута, когато Венцислав Бенгюзов комбинира с Иван Коконов, който с премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Ивайло Василев.

Монтана е втори в класирането с 49 точки, Арда е трети с 47 точки.