Ботев Враца постигна ключова победа с 1:0 на терена на своя регионален съперник Монтана.

Дербито на Северозапада се игра на обновения стадион на Монтана „Огоста“, за пръв път частично и на осветление.

Трите точки за врачани им помогнаха да дръпнат съответно с четири и пет на преследвачите в класирането Царско село и Локомотив Сф, направили ремита в събота.

Ботев събра 33 и води в класирането след изиграването на 15-те кръга от първия етап от първенството на Втора лига.

Ще има още два до края на календарната 2017-а, включително и още едно дерби на върха - между Ботев Вр и Локо Сф.

При победа Монтана също се включваше в битката за промоция за елита, но това поражение остави тима на Ферарио Спасов

Дербито започна с по-добра игра на врачани, които определено имаха надмощие през първото полувреме и пропиляха някои ситуации.

През втората част обаче ситуацията се промени и доминиращият отбор беше този на Монтана.

Но в 65-ата минута току-що появилият се на терена за Ботев Атанас Димитров засече от въздуха една центрирана от ляво топка и я изпрати във вратата на домакините – 0:1 за радост на солидната агитка от Враца.

Монтана се вдигна на тотален щурм, а в последните 10 минути имаше и човек повече на терена. Даниел Гаджев за пореден път с лекота си изкара червен картон /два жълти/ и бе изгонен.

Последните 10 минути от мача преминаха тотално в наказателното поле на Ботев, имаше мелета, греда, решителни намеси на вратаря на гостите Христо Митов, но врачани устискаха и спечелиха дербито с 1:0.