Янтра Габрово и Монтана завършиха при резултат 1:1 в мач от 28-ия кръг на Втора лига. Двата отбора си размениха по едно попадение още през първото полувреме, а до края на срещата не паднаха нови голове.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута чрез Ивайло Иванов. Само седем по-късно обаче монтанчани изравниха – юношата на Ботев Пловдив Владимир Айтов бе точен от дузпа.

По този начин и двата тима продължават добрите си серии без загуба. Възпитаниците на Антони Здравков вече седми мач не познават вкуса на поражението, докато Янтра има 2 победи и едно равенство в последните си 3 шампионатни срещи от Втора лига.

Монтана заема осма позиция в класирането с актив от 42 точки, докато габровци са 12-и с 29 пункта.