Локомотив Горна Оряховица се провали в първия си домакински мач след завръщането в професионалния футбол. "Железничарите" загубиха с 0:3 от Монтана в последния мач от 2-ия кръг във Втора лига, а феновете отложиха готвения празник за първа победа при професионалистите след 3-годишна пауза. Гостите решиха мача още преди почивката с два гола на Виктор Добрев (13) и Филип Ежике (45+1).
Резервата Владислав Цеков оформи крайния резултат с попадение в добавеното време на двубоя.

Отборът на Локомотив ГО можеше да се окаже в ролята на догонващ още в 30-ата секунда, когато вратаря Генадий Ганев увисна при едно центриране и само намесата на Минков попречи на Филип Ежике да открие резултата. В 5-ата минута се наложи играта да бъде спряна след тежък сблъсък между вратаря на Монтана Васил Симеонов и Самб Бадара от домакините. До него се стигна след лошо върната топка от Никола Борисов към своя страж, а в опита си да пресече подаването нападателят налетя на Симеонов и заслужено получи жълт картон.

Гостите поведоха в 12-ата минута чрез юношата на столичния Левски - Виктор Добрев, който се разписа с добавка. Бързо изпълнен тъч позволи на Филип Ежика да нахлуе отдясно, а след това да пусна остро подаване към вратарското поле. Генадий Ганев плонжира и изби топката пред Илия Русинов, но тя попадна във Виктор Добрев, който от десетина метра я прати в мрежата на домакините - 0:1.

Тимът от Горна Оряховица пропиля страхотен шанс да изравни резултата в 36-ата минута. Георги Колев овладя с гързи чудесно дълго подаване зад отбраната на съперника, навлезе в наказателното поле, преодоля вратар и бранител и насочи топката към вратата. Пред голлинията обаче Денис Динев изби и спаси сигурен гол. Секунди по-късно Стефан Митев пробва от дистанция да изненада Васил Симеонов, който трябваше да се разтегне максимално, за да избие в корнер. Две минути по-късно най-активният от гостите Филип Ежике проби през центъра и отправи силун шут, който мина над вратата на Ганев.

Пет минути преди почивката резервата на домакините Георги Вълчев, който по-рано замени контузилия се Никола Колев, засече с глава центриране от корнер, но стражът на Монтана се справи.

Монтана стигна до второ попадение в първата минута от добавените 4 на първата част. Центриране от десния фланг бе свалено с глава от Илия Русинов към Филип Ежике, който технично елиминира плонжиралия в краката му вратар на домакините и с премерен удар направи 0:2. Секунди след това Антон Тунгаров можеше да вкара и трети гол, но Михаил Минков блокира удара му.

На почивката гостите направиха промяна на вратарския пост - получилият контузия в края на първото полумреме Васил Симеонов отстъпи мястото си на Юлиян Весков. Наставникът на горнооряховци Лъчезар Русев пък пусна трима нови играчи в търсене на обрата - Антонио Ласков, Милен Савов и Цветослав Петров. Последният пробва късмета си с шут отдалеч в 62-ата минута, при който топката мина встрани от вратата на Монтана. 60 секунди по-късно след пробив на Ежике през центъра топката стигна до Уилфред Раймонд, който стреля без забавяне, но защитник спря удара пред голлинията.

Едва в 85-ата минута на резервния страж на Монтана се наложи да прави първо спасяване. Бадара свали топката към Михаил Минков, чийто шут бе уловен от Юлиян Весков.

В добавеното време на срещата Монтана направи резултата класически. Добро извеждащо подаване на Вакадинов намери Раймонд, който пък видя свободния Владислав Цеков в наказателното поле. Раймонд върна топката към своя колега, а той с едно докосване опъна мрежата.

FT ЛОКОМОТИВ ГО - МОНТАНА 0:3

0:1 Виктор Добрев (13)
0:2 Филип Ежике (45+1)
0:3 Владислав Цеков (90+1)