Монтана и Добруджа направиха атрактивно равенство 2:2 в двубой от Втора лига.

Нигериецът Филип Ежике откри след около 15 минути игра, а Стефан Статев изравни още толкова минути по-късно.

В началото на второто полувреме Стефан Каменов даде нов аванс на домакина, но Ивайло Климентов набързо изравни, макар попадението му да бе съпътствано от рикошет.

Монтана остава на трето място с 30 точки след 17 изиграни мача. Със същия брой срещи Добруджа е пети с 4 пункта пасив от днешния си опонент.

Първите минути бяха доста интензивни. Буров стреля от фал от добра позиция в 9-ата минута, но изстрелът му бе избит на метри от голлинията. Добруджа отвърна с опасна атака, на чийто връх се озова Преслав Йорданов, пратил топката до дясната греда. Впоследствие обаче бе маркирана засада на опитния таран.

Малко, след като измина четвърт час, Монтана откри. Антон Тунгаров намери с хубав пас в коридор Димитър Буров, а фланговият футболист отправи ниско центриране на първа греда, където Филип Ежике изпревари пазача си и засече във вратата на Аргилашки за 1:0.

Преднината на монтанчани се задържа само 17 минути и дори можеше да стане по-голяма, ако Каменов бе по-точен с глава. В 34-ата минута Добруджа изравни, след като Стефан Статев пое топката на около 25 метра от вратата, освободи си място за шут и стреля в центъра на вратата, а Васил Симеонов се намеси меко казано неубедително и топката влетя в мрежата му за 1:1.

До края на частта Каменов можеше да се разпише, но втори негов удар мина малко встрани.

В самия старт на вторите 45 минути домакините отново поведоха. Юношата на Левски Богдан Костов добре залъга двама футболисти на Добруджа и намери в наказателното поле Стефан Каменов, който с третия си удар в рамките на двубоя не остави шанс на Аргилашки за 2:1.

Почти веднага след гола Монтана допусна - късметът обаче покри тима на Николай Митов, тъй като Преслав Йорданов бе в еднометрова засада.

Авансът на монтанчани обаче се задържа само 7-8 минути. Ивайло Климентов овладя пас на границата на наказателното поле и веднага се завъртя, нанасяйки изстрел. Шутът на Климентов се отклони в защитник в синьо и влетя в мрежата на Монтана за 2:2.

FT / Монтана - Добруджа 2:2

1:0 Филип Ежике 17`

1:1 Стефан Статев 34`

2:1 Стефан Каменов 46`

2:2 Ивайло Климентов 54`

Монтана: 30 Васил Симеонов, 15 Богдан Костов, 24 Емил Янчев, 14 Димитър Буров, 18 Костадин Илиев, 6 Франк Ландри, 23 Антон Тунгаров, 22 Стефан Каменов, 9 Филип Ежике, 7 Ричард Сила, 20 Кевин Беманга

Треньор: Николай Митов

Добруджа: 1 Георги Аргилашки, 87 Стефан Трайков, 3 Димитър Пиргов, 4 Борис Иванов, 28 Здравко Серафимов, 14 Стилян Николов, 7 Стефан Статев, 8 Милен Гамаков, 9 Преслав Йорданов, 19 Ивайло Климентов, 31 Андриан Димитров