Отборите на Монтана и Септември София не успяха да се отбележат попадение и завършиха при резултат 0:0 в двубой от 18-ия кръг на Втора лига. Домакините трябва да съжаляват сериозно за изпуснатата победа, тъй като имаха предимство почти през целия мач и създадоха редица положения, които не успяха да оползотворят. Трябва да се отбележат и прекрасните изяви на вратаря на столичани Николай Банков, който се отличи с половин дузина спасявания още през първата част.

След час игра темпото спадна и нови интересни ситуации липсваха. Така и двата отбора си поделят по една точка. Септември остава на петата позиция с актив от 32 пункта, но започва да изостава от лидерите, докато Монтана са осми с 29 точки. В следващия си двубой Септември приема Струмска слава, а монтанци гостуват на Спартак Варна.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Срещата започна в спокойно темпо и в първите минути ситуации пред двете врати липсваха.

В 10-ата минута бе отправен и първият удар в двубоя. Лиандро Мартис получи топката на левия фланг и стреля от малък ъгъл, но над вратата.

Първата реална голова ситуация дойде в 14-ата минута, когато след изпълнение на тъч отляво по атаката на домакините Владислав Цеков центрира и намери Владимир Айтов в наказателното поле. Последният пусна топката към Александър Башлиев, който шутира от удобна позиция, но вратарят Николай Банков спаси.

Натискът на домакините продължи и в 23-ата минута имаха нов шанс за попадение. Цеков стреля с глава след корнер, но право в ръцете на вратаря.

Гостите обаче можеха буквално от нищото да изненадат монтанци две минути по-късно. След една изритана напред топка Симеон Александров открадна топката от Александър Башилев, който не успя да отиграе добре с глава. След това Александров напредна в наказателното поле и отправи прехвърлящ удар, който обаче премина покрай лявата греда на Ферди Мюмюнов.

След половин час игра Айкут Рамадан стреля с левия крак от дистанция, но неточно покрай вратата.

Домакините обаче отново погледнаха към вратата на Банков. В 35-ата минута Димитър Буров центрира от корнер в наказателното поле, където на първа греда Йордан Йорданов засече с глава, но стражът на Септември показа чудесен рефлекс.

Три минути преди края на първата част Айтов бе изведен добре отляво и комбинира с Цеков около точката за дузпа, който стреля, но отново Банков спаси. Секунди след това и Башлиев нанесе удар, който бе уловен от вратаря на софиянци.

В 53-ата минута отново Монтана имаше чудесна възможност да открие резултата. Лиандро Мартис игра с глава отляво на наказателното поле, а вътре в него Уамри отклони назад към далечната греда, където съвсем сам бе оставен Башлиев, но мощният удар на десния краен защитник профуча над напречната греда на Банков.

В следващите минути преобладаваха единоборствата, а играта се накъса и заради много предприети смени и от двата отбора.

В 73-ата минута Фудил стреля от дистанция, но неточно.

Пет минути след това Септември получи право да изпълни пряк свободен удар. С изпълнението се зае Асен Георгиев, но ударът му премина над напречната греда на Мюмюнов.

До края на двубоя Монтана отново натисна, но така и не успя да отбележи попадение и резулатът остана непроменен.

FT | МОНТАНА – СЕПТЕМВРИ СОФИЯ  0:0

Стартови състави на двата отбора:

МОНТАНА: 1. Ферди Мюмюнов – 21. Александър Башлиев, 3. Иван Михов (к), 14. Димитър Буров, 33. Стефан Цонков, 13. Йордан Йорданов, 7. Лиандро Мартис, 22. Стефан Каменов, 20. Владислав Цеков, 10. Владимир Айтов, 24. Мехди Уамри

Старши треньор: Светлан Кондев

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ: 1. Николай Банков – 22. Асен Георгиев (к), 20. Владислав Узунов, 7. Айкут Рамадан, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 19. Реди Каса, 16. Кристиян Пешов, 11. Мартин Ачков, 17. Симеон Александров, 14. Марио Илиевски

Старши треньор: Христо Арангелов

Главен съдия: Георги Гинчев, град Велико Търново

Стадион: „Огоста“, град Монтана