Монтана разби с 3:0 като гост Хебър в дербито на 26-ия кръг във Втора лига. Точни за успеха бяха Мехди Уамри (10), Бушентуф Фудил (21) и Лиандро Мартис (29). В края на първата част домакините останаха с човек по-малко, след като Живко Петков получи директен червен картон.

Загубата беше втора поредна за Хебър, които остават трети във временното класиране с 48 точки. Монтана събра 40 точки и заема 8-о място.

Още в 5-ата минута главният рефер показа жълт картон на Мартин Михайлов, който извърши грубо нарушение срещи Мехди Уамри. Гостите поведоха в 10-ата минута. Лиандро Мартис беше изведе зад отбраната от Бушентуф Фудил. Нападателят напредна и чукна към непокрития Уамри, който на празна врата не сбърка.

В 20-ата минута Монтана удвои аванса си. Фудил получи топката на около 20 метра от вратата и с брилянтен удар в горния десен ъгъл матира Дебърлиев за 0:2. В 29-ата минута Йордан Йорданов опита шут от средна дистанция, но покрай вратата.

Секунди по-късно гостите стигнаха до трети гол. Лиандро Мартис получи извеждащ пас от Фудил и с премерен удар в близкия ъгъл вкара за 0:3.

В края на първата част Хебър остана с човек по-малко, след като Живко Петков беше изгонен. Нападателят изгуби топката от Стоянов, след което Фудил беше изритан цинично от деветката на домакините. Главният Станислав Тодоров не се поколеба и изгони Петков с директен червен картон.

Втората част започна по-активно за домакините. В 49-ата минута удар от далечна дистанция на Тонев мина покрай вратата. Малко след това Цонков не успя да изчисти добре топката, което позволи на Игнатов да отправи удар, който беше неточен. В 56-ата минута и Георги Каракашев не намери очертанията на вратата, след шут от движение.

В 68-ата минута Хебър организира нова добра атака. Михайлов засече с глава центриране отдясно, но Петров се справи. Десет минути по-късно Папазов се извиси след центриране от корнер, но стреля с глава над вратата.

Хебър – Монтана 0:3

0:1 Мехди Уамри (10)

0:2 Бушентуф Фудил (20)

0:3 Лиандро Мартис (29)

Ч.к Живко Петков (45)

Хебър: 20. Дебърлиев, 24. Т. Папазов, 18. Терзиев, 5. Михайлов, 11. Тонев, 12. Манев, 98. Търтов, 8. Игнатов, 77. Хамдиев, 26. Вълчинов, 9. Петков

Треньор: Николай Митов

Монтана: 12. П. Петров, 21. Башлиев, 33. Цонков, 14. Буров, 5. Стоянов, 13. Йорданов, 7. Мартис, 22. Каменов, 24 .Уамри, 17. Фудил, 11. Дамянов

Треньор: Антони Здравков