Монтана победи Марек с минималното 1:0 в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение в двубоя падна в третата минута на добавеното време, когато точен бе Стефан Цонков. Преди това Мехди Умари нацели напречната греда.  С победта домакините се изкачиха на осмото място с актив от 21 точки, докато гостите са 15-и с осем по-малко.

Домакините стартираха по-агресивно двубоя и притиснаха съперника си още от самото начало. Единственото, което липсваше в първите минути бяха головите положения пред Пламен Младенов, който не трябваше да се намесва решително.

В 20-ата минута гостите получиха отлична възможност да открият резултата, но Симеон Димитров не успя да отправи добър изстрел отблизо. Монтана отговори пет минути по-късно, след като Владислав Цеков стреля опасно покрай десния страничен стълб.

В 31-ата минута Марек отново стигна до чисто голово полежение, когато Димитър Панталеев получи от Александър Близнаков и стреля, но Ферди Мюмюнов улови решително.

Малко след това и вратарят на гостите Пламен Младенов трябваше да се намесва решително след изстрел от пряк свободен удар на Идрис Фудил.

Монтана отново стартира агресивно и притисна съперника си в началните минути. В 47-ата минута Стефан Каменов стреля от границата на наказателното поле право в ръцете на Пламен Млааденов.

В следващите минути двата тима пренесоха играта в средатаи заформиха здрва битка. Домакините опитаха преса, но и гостите показаха, че могат да са опасни на контраатака.

В 79-ата минута Ферди Мюмюнов изби решително в ъглов удар след мощен изстрел на Милен Иванов от дистанция.

Три минути преди края на двубоя попадение на Стефан Каменов бе отменено заради фаул в атака срещу Румен Гьонов. Веднага след това Мехди Умари финтир съперник в наказателното поле и нанесе силен изстрел, пращайки топката в напречната греда.

В добавеното време на двубоя Марек организира бърза контраатака, но Антонио Арсов пропусна.

Третата минута от добавеното време бе щастлива за Монтана и след центриране на Мехди Уамари - Стефан Цонков засече неспасяемо топката в мрежата на гостите.

МОНТАНА - МАРЕК 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

МОНТАНА: Ферди Мюмюнов, Атанас Карачоров, Стефан Цонков, Димитър Буров, Йордан Йорданов, Стефан Каменов, Лиандро Мартис, Идрис Фудил, Владислав Цеков, Владимир Айтов, Мехди Уамари

Треньор: Светлан кондев

МАРЕК: Пламен Младенов, Румен Гьонов, Антонио Арсов, Тони Стоичков, Христо Каймакански, Александър Близнаков, Милен Иванов, Кристиян Любенов, Димитър Владимиров, Димитър Панталеев, Симеон Димитров

Треньор: Васил Павлов

Гл. съдия: Иван Иванов

Стадион: "Огоста", Монтана