Монтана разби с 5:0 нигерийския Мавлон, който е на лагер в Банско. Българският отбор доминираше през целия мач и можеше да спечели по-убедително. Йордан Йорданов от фаул откри резултата в 14-aта минута, юношата Ивелин Георгиев удвои шест минути по-късно.

След почивката треньорът Антони Здравков направи пълна смяна, но отборът му продължи да дикрува темпото. В 56-ата минута Владислав Цеков - Каската направи 3:0, отново той се разписа с глава 67-ата минута. В края на мача Цеков бе фаулиран в наказателното поле и Сергей Георгиев вкара отсъдената дузпа.

Днес Монтана се завръща у дома и от понеделник подновява тренировки на клубната си база.

Съставът на Монтана: Петър Л. Петров, Мартин Сандов, Иван Михов, Мишо Минков, Даниел Стоянов, Димитър Буров, Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Мехди Уамри, Тони Иванов, Ивелин Георгиев (Петър Д. Петров, Виктор Стойков, Иван Йоанис, Стефан Каменов, Идрис Фудил, Алекс Тодоров, Емануил Личев, Кристиян Вълков, Сергей Георгиев, Владислав Цеков, Румен Георгиев)