Отборът на Монтана завърши наравно 2:2 с румънския Конкордия Жилава в първата си проверка на лагера си в Алания.

Монтанци откриха резултата още в 7-ата минута, когато Сергей Георгиев засече с глава центриране отдясно на Николай Минков.

Румънците изравниха в 26-ата минута, но само девет по-късно българският тим отново поведе. Иван Михов центрира в наказателното поле, където Владимир Айтов беше точен с глава за 2:1.

През второто полувреме и двата отбора направиха много смени, като за Монтана не игра единствено Николай Цветков-Демона, който е болен.

Румънците успяха да изравнят отново в 56-ата минута от дузпа отсъдена за нарушение на Васил Симеонов.

Следващата контрола на Монтана на 1 февруари срещу третия тим на Краснодар, Русия.

Монтана: Марин Орлинов, Алекс Георгиев, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Владимир Айтов, Стефан Каменов, Сергей Георгиев, Йордан Йорданов, Росен Кръстев, Борислав Балджийски, Николай Минков (Васил Симеонов, Валери Христов, Костадин Гаджалов, Димитър Илиев, Борислав Дамянов, Тони Тасев, Кристиян Апостолов, Румен Георгиев, Атанас Илиев).