Отборът на Монтана надви Добруджа с минималното 1:0 в тежък мач от четвъртия кръг на Втора лига и постигна първата си победа за сезона. Единственото попадение в мача бе дело на Йордан Йорданов. Последните минути от мача двата отбора изиграха в намален състав, след като първо Костадин Христов, а след това и Димитър Буров си изработиха червени картони.

Стражът на гостите трябваше да се намесва още в третата минута, когато отрази изстрел на Божидар Чуканов.

След половин час игра Андриян Димитров центрира в наказателното поле, но Крис Гади се размина с топката и не успя да отправи удар. Към края на първата част Монтана натисна съперника, но не успя да преодолее стража на Добруджа.

През втората част натискът на гостите се увеличи, но това не даде особен резултат.

В 56-ата минута на мача Костадин Христов центрира от свободен удар, но съотборниците му не успяха да се възползват от хаоса в "сините" редици и така и не оправиха удар към вратата на Петър Петров.

В крайна сметка гостите поведоха в 79-ата минута, когато Йордан Йорданов засече прекрасно центриране на влезлия от пейката Атанас Карачоров и прати топката в мрежата на Димитър Илиев. Тъй като останаха  съмнения дали Йорданов не е играл с ръка преди отбелязването на попадението, футболистите на домакините възроптаха, което доведе до втори жълт картон, респективно червен, за Костадин Христов.

Малко преди последния съдийски сигнал и Димитър Буров си изработи червен картон и така двата отбора доиграха срещата с по 10-има играчи.

Резултатите от вчерашните срещи можете да видите ТУК!!

Добруджа - Монтана КР 0:1
0:1 Йордан Йорданов 79'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Добруджа: 1. Димитър Илиев (к), 71. Иван Иванов, 3. Даниел Златков, 6. Ивайло Минчев, 21. Мирослав Начев, 28. Кристиян Бешев, 7. Божидар Чуканов, 8. Костадин Христов, 31. Андриян Димитров, 16. Мартин Максимов, 11. Данаил Димов

Треньор: Стефан Славов

Монтана: 12. Петър Петров, 21. Александър Башлиев, 3. Иван Михов (к), 14. Димитър Буров, 33. Стефан Цонков, 13. Йордан Йорданов, 7. Крис Гади, 2. Стоян Предев, 9. Румен Георгиев, 17. Идрис Фудил, 11. Александър Смилков

Треньор: Светлан Кондев