Фаворитът за влизане от Втора в efbet Лига – Крумовград, претърпя тежко крушение като гост на Монтана. „Жълто-сините“ загубиха с 1:4 визитата си край река „Огоста“ на едноименния стадион. Тимът от южна България започна страхотно мача, отбелязвайки още във 2-ата минута чрез Яшар, но последва бърз обрат за монтанчани още до 9-ата.

Хеттрик за северозападния тим отбеляза Борислав Дамянов, а още един гол добави Бушентуф Фудил. Буров пък изпусна дузпа за домакините, отсъдена за игра с ръка на Манярес преди почивката. Колумбиецът бе изгонен в този епизод от мача. Момчетата на Ферарио Спасов се наместват на седмата позиция с тези си три точки, с които натрупват общо 25. Два пункта и едно място по-напред е днешният им съперник, за когото това е втора поредна загуба.

Преди да са изминали и две минути игра гостите откриха. Костадин Илиев центрира по страхотен начин от лявото крило, а Джунейт Яшар откри с глава. Опитният играч засече топката по много красив начин с плонж.

Пет минути след попадението на крумовградчани резултатът бе изравнен. Борислав Дамянов надскочи чувствително персоналния си пазач в наказателното и с глава прати топката в мрежата на Макенджиев.

120 секунди след като паритетът бе възстановен монтанчани обърнаха. Северозападният тим разви добра комбинация, на чийто връх се намери Фудил, който с изстрел с левия крак прати кълбото точно под гредата.

Три минути преди края на полувремето домакините можеха да поведат с 3:1. При едно балонно центриране Макенджиев увисна и предизвика истинска суматоха в наказателното си поле, при която бе намерена напречната греда, а впоследствие Монтана получи и дузпа за игра с ръка на Манярес. Колумбиецът спря топката с ръка на голлинията и бе изгонен. Димитър Буров застана зад топката, но стреля слабо и Макенджиев отрази.

В 59-ата минута Дамянов отново скочи високо и нанесе удар с глава, но Макенджиев се намеси.

Точно 11 минути по-късно Дамянов бе безпогрешен. Иванов стигна до аутлинията и намери автора на първия гол около точката за изпълнение на дузпа, а той от тази позиция само насочи във вратата.

Хеттрикът за Борислав Дамянов бе факт броени минути по-късно. Тогава офанзивният футболист получи извеждащ пас от Уамри и с удар с левия крак в близкия ъгъл направи 4:1.

Уамри също имаше шанс да се разпише в 83-ата минута, но се размина със страхотно подаване на Тони Иванов.

LIVE / Монтана - Крумовград 4:1

0:1 Джунейт Яшар 2`

1:1 Борислав Дамянов 7`

2:1 Бушентуф Фудил 9`

3:1 Борислав Дамянов 70`

4:1 Борислав Дамянов 80`

Стартовите състави на двата тима:

Монтана: Петров, Сандов, Йорданов, Буров, Ганев, Пройчев, Каменов, Дамянов, Уамри, Фудил, Цеков;

Старши треньор: Ферарио Спасов

Крумовград: Макенджиев, Манярес, Радев, Ташолов, Богданов, Ничев, Илиев, Узунов, Яшар, Трифонов, Осман;