Новакът във Втора лига Витоша Бистрица победи Монтана с убедителното 5:1 в приятелска среща, играна в Сапарева баня.

Станислав Петров финтира двама защитници и стреля неспасяемо в монтанската мрежа от границата на наказателното поле в десетата минута, с което откри резултата.

Само след 180 секунди Йордан Йорданов изравни с глава след центриране от корнер.

„Тигрите“ от Бистрица дръпнаха в резултата в рамките на 7 минути. Първо в 31-вата минута Томи Костадинов засече с крак центрирана топка за 2:1, а Цветомир Вачев стори същото в 38-ата минута.

След почивката дойдоха минутите на Деян Христов, който вкара два гола.

„Нищо не сме направили. Този мач е етап от подготовката. Сигурен съм, че в първенството ще е доста по-различно и ще ни е много трудно. Имаме още много, много работа“, коментира треньорът на Витоша Николай Христозов.