В третата си контролна среща от лятната предсезонна подготовка отборът на Монтана победи с 1:0 ЦСКА 1948. Мачът се игра в спортната база на БФС в Бояна, пише сайтът chervenkarton.com.

Бившите национали от незабравимото американско лято на 1994 година Емил Костадинов и Емил Кременлиев изгледаха проверката. Заради жегите двубоят на два пъти бе прекъсван, за да може футболистите от двата отбора да се освежат с вода.

Николай Цветков-Демона създаде първата опасност в мача, като това стана в 9-ата минута на срещата, но вратарят Ивайло Василев спаси.

В 25-ата минута защитниците на символичните домакини и вратарят Диян Вълков не се разбраха при едно центриране от дясно, но Димитър Георгиев не успя да стигне до топката и опасността бе ликвидирана.

Две минути по-късно Сергей Георгиев изведе в коридор Тони Тасев сам срещу вратаря, той го преодоля, но защитникът Кристиян Михайлов изби от голлинията.

В 29-ата минута Деян Димов опита далечен удар, който не затрудни вратаря Василев. Четири по-късно и Кристиян Михайлов опита късмета си, но отново стражът на Монтана спаси без проблеми. Гол на Тони Тасев пък бе отменен в 34-ата минута.

Пет минути след подновяването на играта влезлият като резерва Атанас Илиев откри резултата. Централният нападател на монтанци бе изведен в пеналта от ляво от Румен Трифонов и не остави никакъв шанс на Емил Михайлов. Малко след това Сергей Георгиев можеше да удвои, но ударът му с глава бе блокиран от вратаря, а при въздушния двубой нападателят на монтанци получи контузия.

В 70-ата минута Андон Гущеров пропусна най-чистото положение за изравнителен гол, но ударът му с глава премина покрай дясната греда. В ответната атака Атанас Илиев би силно, но в аут. До края на мача футболистите на Монтана контролираха играта и не допуснаха опасности пред своята врата.

ЦСКА 1948 – Монтана 0:1

ЦСКА 1948: Диян Вълков, Кристиян Михайлов, Петър Генчев, Евгени Зюмбулев-кап., Костадин Слаев, Деян Димов, Веселин Васев, Андон Гущеров, Николай Цветков, Николай Минков, Светослав Диков (Емил Михайлов, Тони Стоичков, Аспарух Смилков, Богомил Дяков, Николай Христов, Томислав Павлов, Йоан Маринов, Калоян Стефанов, Петко Петков, Димитър Борисов).

Монтана: Ивайло Василев, Васил Попов, Иван Михов-кап., Галин Ташев (46-Румен Трифонов), Стефан Цонков, Никола Гавов, Борислав Дамянов (Владимир Айтов), Димитър Илиев (46- Йордан Йорданов), Димитър Георгиев (46- Атанас Илиев), Сергей Георгиев, Тони Тасев (46- Айкут Рамадан).

Голмайстор: 0:1 Атанас Илиев (50)

Жълти картони: Деян Димов, Костадин Слаев, Николай Христов, Петко Петков (ЦСКА 1948); Иван Михов, Владимир Айтов (Монтана).