Лидерът във Втора лига Царско село постигна 12-ата си победа в първенството, след като надделя с 2:1 при гостуването си на Кариана Ерден. Илиев откри за домакините в 32-ата минута на срещата, но столичани изравниха преди почивката с попадение на Георгиев.

Един от голмайсторите на тима Георги Минчев донесе успеха на Царско село с гол в 65-ата минута на срещата.

Монтана спечели далеч от дома при гостуването си на Пирин в Благоевград с 3:0 и продължава да следва лидера, но разликата между двата тима е 7 точки. Головете за успеха паднаха през втората част като точни бяха Михов, Николай Цветков - Демона и Тони Тасев.

Дербито в този кръг ще се изиграе в понеделник и ще противопостави ЦСКА 1948 срещу Арда Кърджали.

В дъното на таблицата се закотвиха тимовете на Пирин Благоевград и Добруджа Добрич.